PROJEKTY

„Mystic Opera: Eneos” 2017

 

Współczesna opera na 1 Teatr, 10 głosów, skrzypce i kontrabas.

Premiera: 4 listopada 2017, Gdański Teatr Szekspirowski

„Mystic Opera: Eneos” to współczesna opera mistyczna na 1 Teatr, 10 głosów, skrzypce i kontrabas w reżyserii i kompozycji Agnieszki Kamińskiej. Przestrzeń Teatru Szekspirowskiego stała się instrumentem, grającym kluczową rolę w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Historia Eneosa, opowiedziana muzyką, śpiewem, ruchem, słowem i światłem zaprowadziła słuchacza w świat snu, w którym może zdarzyć się wszystko !

Eneos (gr.) to ten, który nie ma głosu i zagubił swoją tożsamość, ale także ten, który stwarza się na nowo, odradza się, aby ujrzeć pełnię własnego istnienia. Eneos to również stan umysłu, w którym każdy z nas może przejrzeć się jak w lustrze.

A zaczęło się tak: Którejś nocy we śnie Eneos przenosi się do świata duchowego, w którym poznaje odwieczne prawdy. We śnie jego wewnętrzne aspekty są spójne, jest zarówno wojownikiem jak i czułym kochankiem, jest kobietą i mężczyzną, dzieckiem, starcem i aniołem. W tej przestrzeni ma kontakt ze swoimi przodkami, z Naturą i pierwotnymi instynktami. Z tęsknoty za urzeczywistnieniem swego snu, Eneos się budzi… i słyszy pierwsze dźwięki w przestrzeni cichego z natury budynku teatru.

Reżyseria, muzyka, scenariusz, produkcja: Agnieszka A. Kamińska
Koordynacja, produkcja: Michał Juzoń

 

ŚWIĘTE DŹWIĘKI DUSZY 2016/17

Śpiew : Agnieszka Kamińska

Misy tybetańskie & gongi: Marek Tomczak

MAYATRI – album „MAYATRI” 2016

Premiera: 5 marca 2016, Stacja Orunia, Gdańsk

ATMEN TRIO – „Inkantacje” 2013

Premiera: Dni Muzyki Nowej, Klub Żak, Gdańsk

„Inkantacje” to projekt multimedialny, w którym muzyka, wizualizacje, ruch oraz światło zabierają słuchacza w magiczny świat rozpięty miedzy nowoczesnością a pierwotnym rytuałem. Kobieca energia, improwizacje wokalne i instrumentalne, eksperymenty dźwiękowe, utwory oparte na uniwersalnym działaniu archetypów, mocy inkantacji (zaklęć), wizualizacje duetu Zieleń & Wasilewski.

Agnieszka Kamińska – reżyseria, wokal, koncepcja, aranżacje

Gosia Kęsicka – obój, aranżacje

Monika Kwiatkowska – kontrabas, aranżacje

WIZUALIZACJE/VISUALS Piotr Wasilewski Aleksander Zieleń